June 2012

Noc hrůzy (Fright Night) – Colin Farrell (recenze)

12. june 2012 at 20:25 | Terezka. |  recenze
Dneska jelikož pršelo celej den a já byla fakt lína, tak mě napadlo si po dlouhý době udělat celkem povalečskej den. Ve škole jsem byla 5 hodin a pak jsem ještě musela na tělák na odpoledku takže jsem byla i utahaná a prospělo mi tohle odpoledne. Byla jsem zachumlaná v teplý peřince s hrnek teplýho kakaa v ruce a pustila jsem si film noc hrůzy a tak mě prostě napadlo vám sem dát recenzi ( nepsala jsem jí já ) dole je zdroj tak se koukněte :-)
Remake hororové komedie z 80. let. Charley (Anton Yelchin) žije s matkou v domku na předměstí Las Vegas, má krásnou holku a právě se přerodil ze šprta v docela sympatického týpka (ostatní šprty samozřejmě nechal za sebou). Mohlo by to být zajímavé existenciální drama o tom, jak předstírá někoho jiného jen proto, aby zbalil holku, a přitom by ho pořád pronásledovala minulost v podobě komiksů, světelných mečů a masek Darth Vadera. Do vedlejšího domu se totiž přistěhuje Colin Farrell, což je upír. A začnou se dít obvyklé věci (mizející sousedé apod.). Charley pak v zoufalství požádá o pomoc kabaretního zabijáka upírů Petera Vincenta (skvělý David Tennant). Ten ho nejprve vyhodí, ale nakonec se rozhodne mu pomoci. Právě postava Petera Vincenta je nejlepší součástí filmu. Do mysli se mi vkrádají slova jako "přehnaná" a "karikatura", ale poté, co jsem viděl epizodu Crisse Angela, pochopil jsem, že takoví idioti (a zdaleka ne tak sympatičtí jako Tennant) skutečně existují. A každý, kdo si dělá legraci z Crisse Angela, má mé sympatie.Na druhou stranu byl absolutně příšerný Charleyho kamarád z doby, kdy byl šprtem. Nebyl špatně zahraný, ale postava byla velmi nesympatická. Byl jsem rád, když umřel. Tvůrci film rozdělili zhruba na dvě poloviny. První měla být vtipná a měla představit všechny postavy a ukázat paranoický strach teenagera, kterému matka nevěří, že ten sympaťák od vedle je upír. Druhá měla být klasická hororová vyvražďovačka, kdy hrdinové zběsile prchají před upírem a hlavní hrdina si to s ním nakonec rozdá a vyhraje. Potíž je, že Noc hrůzy má být hororová komedie, a jako taková rozhodně nefunguje. Po komické stránce selhává každou chvíli. Zbylá hororově-akční část je sice profesionálně odvedená, ale první část filmu diváka natolik otupila, že si zlepšení nedokáže užít. Noc hrůzy je lehce nadprůměrný film s výborným hereckým obsazením (Yelchin, Farrell a Tennant zachraňují, co se dá) a krásnými holkami. Ale strávit s tím 100 minut života je zbytečné
( zdroj: http://fanmovie.cz/ )

Billy Talent @Lucerna, Praha, 10.6.2012

11. june 2012 at 19:16 | Terezka. |  recenze
Včera se objevila kapela Billy Talent v Pražské Lucerně a rozhodla jsem se teda napsat článek, protože jsem si tu vytvořila rubriku ,,co jsem četla, viděla, kde jsem byla,, tak jí hodlám plně využít. Za sebe můžu říct jen, že to byla skvělá show! Dám sem můj status na facebooku, který myslím plně vystihuje vše co bych o tomto koncertu řekla.

Před 11. hodinami prostřednictvím mobilního telefonu
Včera zatraceně skvělej koncert. Jediný mínus bych ale našla a to předkapely. To jsem se modlila at už skončej, ale všechno se to ztratilo když vypuklo Devil In Midnight Mess a konečně Billy Talent, hrozně jsem si to užila, hráli ty největší pecky a fakt nezklamali. Myslím si, že jako publikum se česko předvedlo za hodně dobře, bylo to fakt skvělý. Tak snad v září repete s Green Day :-)

Podrobnou a oficiální recenzi vám sem pak přidám, teď vám sem dám pár fotek z akce + videa, Try Honesty a Viking Death March podle mě nejlepší písničky z celého koncertu.

opona a přední část diváků
--------------------------------------------------------------------------
  1. Turn You Back
  2. Living In The Shadows
  3. Line & Sinker
  4. Rusted From The Rain
  5. Saint Veronica
  6. The Dead Can't Testify
  7. Surrender
  8. River Below
  9. Red Flag

více pod perexem.

10.6.2012

10. june 2012 at 11:59 | Terezka. |  články
Jednou zase něco píšu na blog. Nebyla jsme tu, nějak jsem nevěděla co psát a ani se mi nechtělo sem něco psát. V poslední době se mi docela i daří (vyjímečně) tenhle tejden (4.-8.6) jsem byla ve škole jen jednou a to v pátek. V pondělí jsme jeli se třídou na třídenní pobyt v Krkonoších a vraceli jsme se ve středu. Co na to asi říct, blbá, blbá cesta v autobuse, jelikož to nebylo jako minulý rok, že jsme jeli až tam přímo tak to byl celkem dobrej horror. Autobus objížděl všechny prdele světa, modlila jsem se, aby jsme už přijeli, jak na místo tak nazpět, ikdyž co si budu nalhávat, když jsme jeli nazpět do Prahy a já vystoupila opět tam, kde to nesnášim tak bych se vrátila nazpět do Krkonoš. Musím teda ale i uznat, že na tom pobytu to bylo docela divný, byly tam hádky ale tak i ta sranda takže by to nebyl problém. Ani jednou jsem se tam nevyspala dobře a pak to přišlo, ve čtvrtek ráno jsem musela už v 7 ráno bejt na metru, kde jsme měli sraz s ostatníma, kteří šli na rugby. Rugby jsme hráli ve třech kategoriích a zvlášť holky a kluci. Nejmenší teda MINI ( 1. až 4. třída ) se myslím neumístili, BENJAMINI ( 5. až 6. třída ) měli holky 2. místo myslim a JUNIOŘI (7. až 9. třída) jsme obsadili zlato jako holky a kluci stříbro, protože ve finálovém zápase je porazili týpci z RC Tatra Smíchov takže zkrátka neměli šanci. Přijela jsem domu asi ve dvě a šla jsem si nějak hnedka lehnout, protože jsem měla fakt dost. Dále v pátek jsme šli ven konečně po tejdnu já s Kájou, Anet, Tomášem a Štěpánem. Nejdřív jsme řešili, co bychom mohli dělat, no tak jsme šli ke Štěpánovi domů, a ejhle! No dopr......maj asi 6krát větší byt než máme my, maj to tam fakt skvělý! Byla jsem fakt překvapená, ikdyž jsme tam moc dlouho nebyli protože se chystali ma chatu.Když už jsme měli odejít tak jsme zase nějak řešili co budeme dělat a tam nějak nás napadlo, že pojedeme na pouť. Nebyl to problém protože tam máme kámoše noooo ! Jo, máme tam kámoše takže nám to dal zadara. Byli jsme teda na horský dráze což byl zlom všeho. Jela jsem poprvý a musim říct teda jen jedno, byla to BOMBA! pak jsme teda šli na velký kolo což bylo teda hustý, viděli jsme dá se říct celou Prahu, byla to BOMBA ikdyž jsem se ze začátku docela bála. Tak to jsme u pátku, následuje sobota. Jasně! Už od rána jsem chtěla jet na koupaliště a jako by se nechumelilo, prostě jsem se domluvila s Kájou a tak jsme teda jely. Ze začátku jsme se zděsily teda, protože jsme vůbec netušily, kde je vchod, tak jsme se vrátily na zastávku a, že pojedeme domů. Nakonec K8ja nšla vchod tak jsme šly a vstup jsme měly zadarmo a byly jsme tam úplně samy takže to bylo fakt super. Pak už se vůbec nic nedělo. Dneska jsem teda totálně namachrovaná, natěšená, mam skvělou náladu, večer, co večer už nějak teď za chvilku budu vyrážet na Můstek do Lucerny, kde má večer vystoupit Billy Talent !! Nějak mě napadá sem narvat moje poslední statusy o tom protože tohle bude fakt super zážitek takže:

2.červen
,,Billy Talent 10.6.2012 v Praze ve velkym sále v Lucerně ( předkapely Atlas Losing Grips, Plus Minus )
Je celkem směšný, že když jdu jentak po ulici nebo jedu v autobusu a zrovna posloucham Billyho tak na mě lidi čuměj jak na dementa, krout...ěj si hlavama nad tim co posloucham a kamarádi, který se mě zeptaj co posloucham většinou taky. Strašně se těšim na neděli 10.6. protože to bude skvělá atmosféra když budu najednou ve společnosti s lidma, kteří milujou stejnou kapelu jako já. Bude to legendární ! :-)''

Před 2.hodinami prostřednictvím mobilního telefonu
,,Za dvanáct hodin už budu v tý vydejchaný Lucerně po hodině, která patřila předkapelám, konečně očekávat kapelu večera Billy Talent. Nemůžu se dočkat! :-)''

JO! když si vlastně vezmu, že minulý týden jsem brečela kvůli tomu, že jsem ještě ani neměla lístek tam je mi fakt teď skvěle. Myslím, že už jsem sem napsala dost takže dojmy z koncertu napíšu zítra :-)